Jak można zmniejszyć ból podczas pierwszego stosunku?

Witam! Mam 30 lat i wciąż jestem dziewicą. Jestem biseksualna i mam dziewczynę której ufam,ale boję się pierwszego razu. Czy to tak bardzo boli? Jak można zmniejszyć ból podczas pierwszego stosunku?

Dzień dobry!

Ból odczuwany podczas pierwszego stosunku najczęściej wiąże się z niedostatecznym podnieceniem kobiety podczas zbliżenia (podczas podniecenia pochwa naturalnie otwiera się i nawilża) i/ lub przerwaniem błony dziewiczej i/ lub zbyt intensywny, gwałtownym ruchom penisa/ wibratora/ dildo w pochwie. Często ból nie pojawia się albo jest nieznaczący. Zachęcam do rozmowy z partnerką, jak wyobrażacie sobie Wasze pierwsze zbliżenie, co może się podczas niego zdarzyć, czy istnieje prawdopodobieństwo, że może być ono bolesne - oraz co możecie zrobić, aby zmniejszyć to ryzyko oraz poradzić sobie z ewentualnym dyskomfortem.

Pozdrawiam!