Jak zmniejszyć ból podczas pierwszego stosunku?

Witam, razem z dziewczyną mamy problem. To będzie nasz pierwszy stosunek, próbowaliśmy już kilkakrotnie ale bez skutku. Problem polega na tym, że próbuję włożyć penisa do pochwy dziewczyny i przy włożeniu połowy żołędzia ból u mojej kobiety jest nie do wytrzymania. Moja kobieta ma bardzo małe wejście do pochwy (przyjemność czuje tylko przy wkładaniu jednego palca, przy dwóch sam ból). Oczywiście mam prezerwatywę, staram się dawać dużo śliny. Jak można zmniejszyć ból do zera? Ginekolog odpada...

Dzień dobry.

Trudno zrozumieć, z jakiego powodu uważa Pan, że badania ginekologiczne Pana partnerki są nie do przyjęcia. Jeżeli nie jest pełnoletnia, rozumiem, że obawia się Pan ewentualnej ingerencji rodziców, którzy przecież nie będą obecni podczas badania - więc partnerka będzie mogła spokojnie skonsultować problem z lekarzem. Jeżeli jednak dziewczyna jest dorosła, cykliczne wizyty u ginekologa powinna być czynnością rutynową.

Dodać można również, że przyczyną bolesności może być po prostu brak psychicznej gotowości partnerki na współżycie, co może występować niezależnie od wieku.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Każda nastolatka, a już z pewnością kobieta, która rozpoczyna współżycie seksualne MUSI odbyć wizytę u lekarza ginekologa i przez całe życie pozostawać pod jego regularną opieką.
Odczuwania silnego bólu podczas prób współżycia także jest wskazaniem do badania ginekologicznego. Konieczna jest ocena budowy narządów rodnych oraz błony dziewiczej, a także wykluczenie chorób, które mogą powodować ból (np. infekcje, pochwica itp.)

Istotna byłaby także rozmowa z dziewczyną dot. historii jej dojrzewania seksualnego oraz jej aktualnych odczuć, emocji i myśli dot. Państwa sytuacji.

Ślina może nie być właściwym i wystarczającym lubrykantem. Warto korzystać z lubrykantów (dostępnych w aptekach, drogeriach).

Pozdrawiam!