Ból podczas penetracji

Od pewnego czasu staramy się z partnerem współżyć, jednak przy każdej próbie nie dochodzi do penetracji. Mam obawy, że coś może być nie tak ze mną. Oglądałam swoje narządy płciowe i zauważyłam, że nie mogę dostrzec błony dziewiczej, jednak przy wejściu do pochwy wyczuwam gruby fałd skóry czy czegoś podobnego. Próbowałam włożyć sobie tampon ale też miałam z tym problem. Czy możliwe, że jestem źle zbudowana w tamtym miejscu? A może jestem zwyczajnie przewrażliwiona?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W związku z rozpoczęciem aktywności seksualnej powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. Po przeprowadzeniu badania ginekologicznego lekarz oceni czy Pani narządy rodne są prawidłowo zbudowane i odpowie na wszystkie trapiące Panią pytania.
Przyczyna problemu może być także psychologiczna - mowa o schorzeniu zwanym pochwicą - więcej na temat tej choroby pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/pochwica