Błona dziewicza a ból przy próbie pierwszego stosunku

Witam. Mam problem i proszę o radę. Mam 26 lat, jestem dziewicą i z moim chłopakiem niedawno zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie współżycia (dla niego to też będzie pierwszy raz )lecz gdy próbowaliśmy bardzo mnie bolało wiec do niczego nie doszło. Czym ten ból może być spowodowany? Nawet dotknięcie palcem lub językiem sprawia mi ból, próbowaliśmy kilka razy ale za każdym razem próba przerwania błony jest dla mnie bolesna i od razu rezygnujemy. Czy ma to jakiś związek z tym że pierwszy dzień miesiączki zawsze mam bardzo bolesny albo z tym że tak późno zdecydowałam się na współżycie? Czytałam że gdy błona dziewicza jest gruba to trzeba ją usunąć chirurgicznie, bardzo się tego boję.. Proszę o radę.

Dzień dobry,

Opisana przez Panią przypadłość może być wywołana budową błony dziewiczej, uniemożliwiającą jej przerwanie podczas stosunku, wspomniana jednak bolesność przy dotyku palcem czy językiem może wskazywać na przyczynę, której źródła szukać należałoby w psychice.

Z Pani opisu wynika, że towarzyszy Pani duży poziom strachu i obawy, że coś jest z Panią nie tak. Być może ww. uczucia dotyczą też samego współżycia i oczekiwania by przebiegło pomyślnie, w związku z czym wpływają one negatywnie na Pani psychiczną gotowość do kontaktu seksualnego i skutkują bólem podczas prób wprowadzenia członka czy nawet podczas dotyku partnera?

Jeśli podobny ból pojawia się również podczas samodzielnej próby włożenia własnego palca do pochwy, można przypuszczać, że jego powodem może być jej budowa, co może Pani zweryfikować konsultując się z ginekologiem, który zapewne wyjaśni również, że ewentualny zabieg przecięcia błony dziewiczej, którego się Pani tak boi, można traktować jak prosty zabieg kosmetyczny.

Jeśli natomiast ginekolog nie stwierdzi żadnych medycznych przeciwwskazań do "normalnego" przerwania błony dziewiczej, warto byłoby zastanowić się nad konsultacją seksuologiczną bądź psychologiczną, która pomogłaby odnaleźć psychiczne blokady uniemożliwiające Pani podjęcie współżycia seksualnego.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl