Dlaczego odczuwam ból podczas pierwszego stosunku?

Z moim pratnerem z ktorym jestem 2 lata sprobowalismy seksu . problem w tym ze jak wchodzil to nim dalej tym bardziej bolalo . odpoczelismy i sprobowalismy drugi raz . samo wejscie nie bolalo ale jak juz wszedl polowa dlugosi zaczynalo bolec. Wiem ze pierwszy raz boli ale czy musze najpierw zniesc ten bol przez jakis czas by troche odpuscil czy to moze byc jakas dolegliwosc ( dalej nie mogl wlozyc calego przez bol jaki to powodowalo)

Dzień dobry.

Z Pani opisu można wnioskować, że opisane odczucia (ból) towarzyszące próbom wprowadzenia penisa do pochwy są prawidłowe. Nie napisała Pani tego wprost, ale skoro jest to Pani tzw. "pierwszy raz", można się domyślać, że jest Pani dziewicą, a pojawiający się ból wynika z nacisku na błonę dziewiczą, która podczas pierwszego seksu powinna zostać po prostu przerwana (może towarzyszyć temu też krwawienie).

W tym przypadku partner nie powinien więc się wycofywać, ale zdecydowanie wprowadzić penisa do pochwy - pomimo bólu. Warto też zadbać o odpowiednią pozycję, sprzyjającą rozerwaniu błony dziewiczej. Michalina Wisłocka w swojej "Sztuce kochania" rekomenduje kobietom pozycję na plecach, z podciągniętymi do góry kolanami, która powoduje silniejsze napięcie błony dziewiczej, a tym samym umożliwia szybsze jej przerwanie.

Warto też zauważyć, że budowa samej błony dziewiczej może być różna - czasem jest fałdem skórnym otaczającym wejście do pochwy, a czasem może zasłaniać je w całości (z drobnymi otworami przez które wypływa np. krew menstruacyjna). W zależności od budowy, może się czasem zdarzyć, że przerwanie błony dziewiczej drogą naturalną jest niemożliwe i wymaga interwencji ginekologicznej (przecięcia).

Biorąc pod uwagę powyższe, wydaje się, że najlepiej byłoby skonsultować problem z ginekologiem, który mógłby orzec czy Pani błona dziewicza może zostać przerwana w sposób naturalny czy też wymagałaby interwencji chirurgicznej. Przy okazji sugerowałbym również omówienie problemu antykoncepcji - chyba, że jesteście Państwo gotowi na zostanie rodzicami w - jak rozumiem - młodym wieku.

Pozdrawiam

Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/