Na co wskazuje dyskomfort i ból podczas stosunku?

Witam, mam 20 lat i ostatnio zaczęłam współżyć (doszło do dwóch stosunków) i odczuwam podczas współżycia ból i zero przyjemności. W dodatku (nie wiem czy to ma jakiś związek, ale zaczęło się po drugim stosunku i trwa już około 4 dni) bardzo często oddaję mocz, czuję ciągłe uczucie pełnego pęcherza i parcia na niego, nawet po tym jak oddałam mocz. Wcześniej nie miałam takich problemów. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję z góry.
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Po pierwszym stosunku, ból może Pani towarzyszyć

przez parę dni, można przyjąć lek przeciwbólowy,np ibuprofen.

Kolejny stosunek powinien być po przejściu dolegliwości po pierwszym stosunku seksualnym, Jeśli ból nasila się i nie ustępują objawy po zażyciu leków lub dołączają się inne objawy niepokojące,to proszę skontaktować się z lekarzem.

U Pani wystąpiły dodatkowe objawy, prawdopodobnie ma Pani infekcja dróg moczowych, dlatego czuje Pani "parcie" na mocz.

Proszę zrobić badanie moczu pod kątem występowania bakterii w moczu.

Jeśli ból jest znaczny przy oddawaniu moczu,można zacząć przyjmować środki dostępne bez recepty np.Furaginum oraz Nospa. (Środki proszę przyjmować bo wykonaniu badań moczu).

Przy kolejnym stosunku proszę kupić odpowiednie lubrykanty,które chronią przed otarciami.

Proszę również zacząć przyjmować np. żuravit.

(https://www.doz.pl/apteka/p18386-Zuravit_kapsulki_elastyczne_60_szt.).

Często pierwszy stosunek wiąże się z dużym stresem dlatego może Pani nie odczuwać przyjemności.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jej-pierwszy-raz%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska