Dlaczego odczuwam ten ból podczas stosunku?

Witam Od jakiegoś czasu mam problem przy współżyciu z partnerem dokładnie pojawia się ból (piekący) przy wejściu do pochwy ale tylko z tyłu od strony odbytu i też w określonych pozycjach jeśli ja jestem na górze to trochę boli, ale zaraz mija jednak jeśli robimy to od tyłu to nie jestem w stanie wytrzymać i przerywamy. Jednak nie jest tak też za każdym razem czasami jest tak, że partner się trochę porusza i ból mija. Cytologię robiłam i wszystko jest w porządku. Nie wiem co już mam robić gdzie się zgłosić ponieważ obawiam się każdego stosunku i przy każdej próbie jestem strasznie spięta ponieważ wiem że będzie bolało. Suchość pochwy odpada bo partner nie raz mówił, że jestem mokra przy grze wstępnej i bardzo się przy tym stara nie wiem czy wpływ mogą mieć np. tabletki antykoncepcyjne. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pieczenie i ból, które pojawiają się podczas stosunków mogą wiązać się z podrażnieniem stref intymnych, ich otarciami, mikrourazami, czy też nawet infekcją, dlatego warto byłoby udać się do ginekologa.

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno mieć na to bezpośredniego wpływu, jednak powinna Pani poinformować lekarza o ich przyjmowaniu.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących odbywania stosunków:

https://portal.abczdrowie.pl/lek-przed-stosunkiem

https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-raz-jak-sie-przygotowac-mity

https://portal.abczdrowie.pl/bolesny-seks-jako-objaw-chorob-zdrowapolka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.