Dlaczego odczuwam te bóle podczas stosunku?

Dzień dobry mam takie pytanie czemu podczas stosunku odczuwam ból nie jest to mój pierwszy stosunek ale od jakiegoś czasu odczuwam bóle przez co nie mam chęci na stosunk dodam że mam 22 lata i nigdy nie byłam u ginekologa

Dzień dobry.

Konieczna jest wizyta u ginekologa, a następnie u seksuologa.

Przypominam, że na wizytę do ginekologa powinno się chodzić min. Raz w roku!

DPW

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W tej sytuacji najlepiej będzie, jeżeli uda się Pani do lekarza ginekologa. To, ważne, aby kontrolować się min. raz w roku, dzięki czemu podczas badania ginekologicznego łatwo można wykryć różne nieprawidłowości i w miarę szybko wdrożyć odpowiednie środki lecznicze. Bóle podczas stosunku mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Mogą być np. związane z nieprawidłowością w budowie pochwy lub też jej zbytnią suchością. Taki objaw może towarzyszyć również stanom zapalnym lub endometriozie. Może się również tak zdarzyć, że przyczyna tego problemu tkwi zupełnie gdzie indziej. Czasami za takie dolegliwości odpowiadają również czynniki psychogenne – np. lęk przed zbliżeniem z partnerem. W takim przypadku warto byłoby dodatkowo skonsultować z seksuologiem. Jeżeli problem nie będzie ustępował przez dłuższy czas, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, który na pewno pomoże ustalić przyczynę tego dyskomfortu.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on więcej informacji na temat możliwych przyczyn bólu podczas stosunku:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku

Warto również przeczytać, jak na pytania zadane przez innych użytkowników na podobny temat odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-przy-kazdej-probie-wspolzycia-odczuwam-bol

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-pochwy-i-bol-podczas-stosunku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-pochwy-podczas-proby-stosunku-seksualnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.