Dlaczego odczuwam ból i dyskomfort podczas stosunku?

Witam, mam 22 lata i przyjmuję leki antykoncepcyjne. Niestety od pewnego czasu podczas stosunku odczuwam silny ból i pieczenie. Dwa tygodnie temu zakończyłam leczenie infekcji grzybiczej, niestety nie wpłynęło to w żadnym stopniu na komfort w trakcie stosunku. Nie wiem czy istnieją jakieś metody (leki, płyny) które rozwiążą mój problem. Czy powinnam zgłosić się do lekarza jeszcze raz? Bardzo proszę o pomoc.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani dolegliwości mogą być związane z infekcją. Grzybice często leczą się bardzo opornie i mogą nawracać. Ponadto podobne objawy może dać zakażenie bakteryjne, które nie będzie reagować na leki przeciwgrzybicze.

Oprócz tego tabletki antykoncepcyjne mogą powodować suchość pochwy, która sprzyja zarówno infekcjom, jak i bólowi podczas stosunków. Proponuję zastosować żele nawilżające (do kupienia w aptekach bez recepty).