Regularne tabletki i stosunek

Witam, nurtuje mnie pewna sprawa. Otóż jestem w drugim tygodniu brania 3 opakowania tabletek. Dziś zażyję 11 tabletkę z listka, wczoraj odbyłam niepełny stosunek z chłopakiem (bez dodatkowych zabezpieczeń), jednak wiadomo, że jakieś nawilżenie było. Moje pytanie brzmi - czy w takiej sytuacji jestem w pełni bezpieczna i czy przy regularnym braniu tabletek +/- pół godziny od godziny, w której powinnam zażyć, jestem bezpieczna? Ponieważ wciąż mam obawy przed stosunkiem bez dodatkowego zabezpieczenia, a niestety stosowanie prezerwatywy sprawia mi ból. Liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne (łącznie z plastrami, krążkiem Nu...g oraz spiralą uwalniającą hormony) są najbezpieczniejszą metodą antykoncepcyjną zapewniającą najlepszą ochronę przed niepożądaną ciążą. Przyjmując je w sposób prawidłowy (wg instrukcji na opakowaniu/w ulotce), ma Pani niemal 100% pewność, że nie zajdzie w ciążę.

Jeśli chodzi o nawilżenie, to suchość pochwy jest jednym z częstszych działań niepożądanych tabletek. Można mu zaradzić stosując odpowiednie żele nawilżające (do kupienia w aptekach bez recepty). Można je spokojnie łączyć z doustną antykoncepcją.