Po jakim czasie od pierwszej tabletki można uprawiać stosunek?

Mam 17 lat, jestem kobietą. Postanowiliśmy z chłopakiem spróbować tabletek antykoncepcyjnych, ale nie wiemy dokladnie jak to działa, a nurtuje nas pytanie o pierwszy stosunek po zażyciu pierwszej tabletki jak dlugo mamy na niego czekać.

Redakcja abcZdrowie

Jeżeli zaczęła Pani stosować tabletki antykoncepcyjne pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszego dnia krwawienia miesięcznego), wtedy skuteczność jest zapewniona od pierwszej tabletki.

Gdy stosawanie tabletek rozpoczęło się w 2-5 dniu cyklu, wtedy przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody (np. prezerwatywy).

Polecam również przeczytać artykuł o działaniu antykoncepcji hormonalnej.