Co może powodować taki problem podczas stosunku?

Dzień dobry mam problem podczas stosunku ze swoim partnerem. Podczas pierwszego wkładania penisa odczuwamy opór i „zwężenie” odczuwam przy tym ból i szczypanie, porównywalny jest do pierwszego razu. bol mija gdy partner ją bardziej rozepchnie i mija ten opór. Po kilku godzinach przerwy między stosunkami problem jest bardzo znikomy. Dopiero gdy przerwa jest dłuższa np. 5-6 dni to problem objawia się w pełni. To nie są moje pierwsze stosunki, wcześniej tak nie miałam. Co mogłoby być tego przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, należałoby rozważyć, czy opisany problem podczas stosunków nie jest związany ze zbyt słabym nawilżeniem pochwy, która być może po czasie się nawilża i dlatego później problem nie występuje.

W przypadku, gdy problem powstaje na pewno na skutek zbyt wąskiego ujścia pochwy, można zastosować dilatory, które stosowane z czasem coraz to szersze, pomogą w uelastycznieniu i rozwarciu pochwy. Warto także byłoby udać się do lekarza ginekologa, który skontroluje czy nie występują żadne nieprawidłowości anatomiczne i określi przyczynę takiego zjawiska.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wagina

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/anatomia-intymna-kobiety

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.