Dlaczego mam ten dyskomfort podczas mikcji?

Dzień dobry, mam pytanie.. Prawie trzy miesiące temu miałam zamrażaną nadżerkę, miałam kontrol u ginekologa i wszystko w porządku i mógł odbyć się stosunek.. Dwa dni temu współżyłam z moim chłopakiem i oddałam mocz po stosunku i nic mi nie dolegało i na następnej dzień na wieczór po oddawaniu moczu na koniec poczułam ukucie i po jakiś 10 minutach chwilowy ból i nie chciał się uspokoić po końca wieczora.. I kolejnego dnia znów współżyliśmy i do tego dnia nic mi nie było i potem znów to samo.. Jest środa i znów tam ten dyskomfort z sikaniem.. Wcześniej miałam problemy z pęcherzem i dostałam masę tabletek.. Boje się, że znów mam zakażenie pęcherza Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub urologiem. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako kłucie i ból okolicy pęcherza moczowego. Pojawiły się one po zabiegu wymrażania nadżerki, który przebiegł prawidłowo i lekarz zezwolił na współżycie. Ból pojawia się w szczególności po stosunku i utrzymuje się jakiś czas. Dlatego też warto skonsultować się z urologiem, który sprawdzi poprzez badanie podbrzusza czy nie występują nieprawidłowości w tamtej okolicy. Dodatkowo wykonane zostanie badanie USG pęcherza moczowego i dróg moczowych. Zalecone też będą badania moczu (analiza ogólna oraz posiew moczu) oraz podstawowe badania krwi (morfologia krwi z rozmazem, OB i CRP). Po uzyskaniu wszystkich wyników badań lekarz będzie mógł postawić diagnozę oraz zalecić odpowiednie leczenie i profilaktykę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-przy-oddawaniu-moczu-przyczyny-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-a-czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-drog-moczowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.