Dlaczego tak często oddaję mocz w wieku 29 lat?

Witam od 3 miesięcy często oddaje mocz, nie odczuwam przy tym bolu ani pieczenia. Od września biorę cavinton forte i pije dużo herbat ziołowych oraz herbaty z pokrzywy. Czy może mieć to związek z lekami bądź tymi herbatki ziołowym ?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub urologiem. W pytaniu wspomina Pani, że oprócz częstej potrzeby mikcji, nie zaobserwowała u siebie innych dokuczliwych dolegliwości, które można by wiązać z drogami moczowymi (np. ból, pieczenie podczas oddawania moczu, ból okolicy pęcherza i nerki). W swojej relacji zawarła Pani informację, że stosuje herbaty ziołowe w dużej ilości. Jest możliwość, że mają one wpływ na częstotliwość oddawania moczu. Niemniej jednak, warto skonsultować się z lekarzem, aby poznać dokładną przyczynę tych objawów. Lekarz rodzinny może zalecić wykonanie podstawowych badań moczu (analiza ogólna moczu jak i posiew) czy krwi. Jeśli uzna za konieczne, może skierować Panią do urologa w celu pogłębienia diagnostyki np. o USG nerek i dróg moczowych. Na podstawie wykonanych badań będzie można postawić odpowiednią diagnozę oraz wybrać sposób leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/bol-przy-oddawaniu-moczu-przyczyny-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-a-czeste-oddawanie-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty