Dlaczego muszę często oddawać mocz mając 18 lat?

Od ponad tygodnia budzę się po 2-3h snu z potrzebą oddania moczu i dyskomfortem w dole brzucha (uczucie pełności, czasem lekki ból). Dotychczas spałam w godzinach 7-15, teraz kolo 10 sie budze i zazwyczaj wstaję do pracy od razu (nie chce mi sie dalej spać). Przestałam uprawiać sport kilka tygodni temu przez brak czasu, piję dużo kawy ale nie więcej niz wcześniej. Mam też od wielu miesięcy różne lęki i intensywny okres w życiu. Problem pierwzy raz się pojawił, na razie nie odczuwam negatywnych skutków w ciągu dnia. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

warto udać się do lekarza rodzinnego oraz zbadać mocz. Być może odczuwane przed Panią dolegliwości mają związek z infekcją układu moczowego. W takich sytuacjach zazwyczaj pojawia się częste oddawanie moczu, dolegliwości bólowe lub uczucie pełności.

Jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to możliwe, że opisane przez Panią objawy mają związek ze zmianą trybu życia (rezygnacją ze sportu) oraz zaburzeniami lękowymi.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania. Może je Pani znaleźć po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-oddawanie-moczu-i-bol-brzucha,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-czeste-oddawanie-moczu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-oddawanie-moczu-i-delikatny-bol-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.