Co może sugerować ten problem z częstym oddawaniem moczu?

Witam mam problem z częstym oddawaniem moczu. Mam ciągłe uczucie parcia na oddawania moczu ,głownie koło główki penisa . Gdy coś wypije po pewnym czasie czuje dyskomfort i musze iść do łazienki . Nic mnie nie boli , nie szczypie ,nie swędzi . Zażywam leki antydepresyjne i pije duże słodkich gazowanych napoi , czy to mogą byś przyczyny mojej dolegliwości ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przy problemach z częstym oddawaniem moczu w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza medycyny rodzinnej. Jeżeli lekarz uzna, że będzie taka konieczność skieruje Pana na konsultację do urologa.

Opisane przez Pana dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Czasami wzmożone parcie na pęcherz może pojawić się pod wpływem przyjmowanych leków. Bardzo często wskazuje ono na zakażenie dróg moczowych. Może mu towarzyszyć ból brzucha oraz w okolicy nerek. Zdarza się, że takie objawy są spowodowane również przez inne schorzenia urologiczne.

W diagnozowaniu tego typu zaburzeń pomocne mogą być takie badania jak badanie ogólne i bakteriologiczne moczu, usg pęcherza moczowego oraz jamy brzusznej. Dopiero na podstawie szczegółowych badań lekarz będzie mógł określić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pan więcej informacji na temat problemów z częstym oddawaniem moczu:

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

Warto również sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-czestego-oddawania-moczu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/z-czym-jest-zwiazane-czeste-oddawanie-moczu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czeste-oddawanie-moczu-swiadczy-o-zapaleniu-pecherza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty