Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej przyczyną Pańskich problemów może być zażywany lek.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku Escitil jednym z działań niepożądanych po zażyciu tego preparatu są trudności w oddawaniu moczu. Może to oznaczać zarówno problem z oddawaniem moczu, jak i zwiększenie jego ilości. Częstotliwość tej dolegliwości nie jest jednak znana, gdyż dostępne dane nie umożliwiają ustalenia tego.

Pojawienie się tego problemu powinno zostać skonsultowane z lekarzem znającym historię Pańskiej choroby. W przypadku nasilenia się tych objawów proszę udać się do szpitala.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Escitil znaleźć można pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/escitil.

Odpowiedzi na pytania dotyczące leku Escitil znajdują się natomiast pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-escitil-mozna-stosowac-przez-dluzszy-czas, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-escitil-ze-spamilanem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/escitil-a-escitalopram.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty