Dlaczego pojawiły się takie objawy po przyjęciu leku?

Dzień dobry od soboty przyjmuje jeden raz dziennie lek dicloduo combi.Wczoraj pierwszy raz wystąpiły u mnie dziwne objawy takie jak zawroty głowy i duży wzrost ciśnienia bo aż 178/98/80.Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów dzisiaj też mam lekkie zawroty.Czy te objawy mogą mieć podłoże w przyjmowanym przeze mnie leku.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku DicloDuo Combi do najczęściej występujących działań niepożądanych zaliczyć można m.in.: bóle i zawroty głowy, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunki, brak apetytu, dolegliwości trawienne i zmiany skórne.

Innym skutkiem ubocznym leku DicloDuo Combi jest właśnie wzrost ciśnienia tętniczego, choć nie występuje on zbyt często.

Odpowiadając więc na Pańskie pytanie – wymienione przez Panią dolegliwości jak najbardziej mogą mieć związek z przyjmowanym lekiem. Jeśli będą one bardzo dokuczliwe, proszę zgłosić się do lekarza, który przepisał dany lek. Być może konieczna będzie zmiana leku na inny.

Inne pytania o lek DicloDuo znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-wykonac-wymaz-z-cewki-moczowej-po-stosowaniu-dicloduo, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-lek-oslabi-dzialanie-moich-tabletek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-wypic-alkohol-po-zastosowaniu-tabletki-dicloduo-75-mg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.