Dlaczego mam te bóle w dole brzucha?

Witam. Od dwóch dni odczuwam niewielki ból/dyskomfort w lewej, dolnej części brzucha. Nasila się przy chodzeniu. Ból ma charakter kujacy,ale tez mam takie uczucie jakbym miala cos ciezkiego w brzuchu. Dodam, że zaczęłam terapie hormonalna.10 dzień-Vines. Miesiąc temu miałam robione usg i z jajnikami było wszystko w porządku. Wypróżniam się normalnie. Nie widzę żadnych innych objawów. Proszę o konsultacje czym to może być spowodowane? Czy to może być coś groźnego?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletki Vines należą do dwuskładnikowej antykoncepcji doustnej. Rozpoczęcie ich przyjmowania może być związane z wystąpieniem działań niepożądanych, do których zaliczyć możemy dolegliwości bólowe podbrzusza. Jest to bardzo prawdopodobna przyczyna Pańskich dolegliwości.

Działanie niepożądane są najbardziej dokuczliwe w pierwszych miesiącach stosowania tabletek. Jeśli jednak ból będzie się nasilał lub zauważy Pani inne niepokojące objawy, to proszę skonsultować się z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-ten-bol-podbrzusza-od-trzech-dni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-i-plamienia-przy-tabletkach-novynette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-i-duza-ilosc-wydzieliny-przy-tabletkach-teenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.