Czy to normalne, że czuję silny ból brzucha podczas okresu?

Dzień dobry, Od ponad roku stosuje antykoncepcję hormonalną tabletkami dwuskładnikowymi. Na krótko przed/w trakcie wystąpienia krwawienia z odstawienia zawsze występuje u mnie silny ból podbrzusza, który trwa ok. 2 dni. Słyszałam, że przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej ból nie powinien występować, a mój jest tylko trochę mniejszy niż przy miesiączkowaniu wcześniej. Czy to jest normalne?
KOBIETA, 24 LAT 7 dni temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

niektóre kobiety, pomimo stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nadal odczuwają bóle menstruacyjne. Ponadto dolegliwości bólowe brzucha mogą być jednym ze skutków ubocznych danych tabletek antykoncepcyjnych.

W takiej sytuacji z pewnością warto skonsultować się z ginekologiem i rozważyć zmianę pigułek na inne, jeśli ból jest naprawdę silny. Trzeba również wykonać badania, by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości, które mogłyby dawać takie objawy.

Poniżej umieszczamy przykładowe pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-menstruacyjny-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-w-podbrzuszu-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-lesinelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzdecia-i-bole-brzucha-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty