Czy to normalne, że czuję silny ból brzucha podczas okresu?

Dzień dobry, Od ponad roku stosuje antykoncepcję hormonalną tabletkami dwuskładnikowymi. Na krótko przed/w trakcie wystąpienia krwawienia z odstawienia zawsze występuje u mnie silny ból podbrzusza, który trwa ok. 2 dni. Słyszałam, że przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej ból nie powinien występować, a mój jest tylko trochę mniejszy niż przy miesiączkowaniu wcześniej. Czy to jest normalne?
KOBIETA, 24 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niektóre kobiety, pomimo stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nadal odczuwają bóle menstruacyjne. Ponadto dolegliwości bólowe brzucha mogą być jednym ze skutków ubocznych danych tabletek antykoncepcyjnych.

W takiej sytuacji z pewnością warto skonsultować się z ginekologiem i rozważyć zmianę pigułek na inne, jeśli ból jest naprawdę silny. Trzeba również wykonać badania, by wykluczyć ewentualne nieprawidłowości, które mogłyby dawać takie objawy.

Poniżej umieszczamy przykładowe pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-menstruacyjny-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-w-podbrzuszu-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych-lesinelle,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wzdecia-i-bole-brzucha-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.