Czy takie objawy podczas przyjmowania tabletek są normalne?

Dzień Dobry, brałam 9 dni tabletki antykoncepcyjne vines, nie czułam się najlepiej, skończyłam brać je 6 kwietnia, wciąż nie mam miesiączki, krwawienie z odstawienia wystąpiło, czy jest to normalne? od jakiś dwóch tygodni odczuwam przelewanie w brzuchu, co jakiś czas ból brzucha, codziennie mam wrażenie, że dostanę okres, natomiast nie pojawia się
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do przejściowych zaburzeń hormonalnych, a co za tym idzie zaburzeń miesiączkowania.

Po zaprzestaniu przyjmowania pigułek musi upłynąć trochę czasu, by cykl miesiączkowy wrócił do normy. Krwawienie z odstawienia było naturalną reakcją organizmu na przerwanie doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Odczuwane przez Panią objawy, takie jak ból brzucha, przelewanie się i uczucie, że okres się zbliża, ale nie pojawia się, mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Jest to dość normalne i wiele kobiet doświadcza podobnych objawów podczas powrotu naturalnego cyklu menstruacyjnego. Proszę więc cierpliwie poczekać na okres. Jeśli nie pojawi się, pomimo upływu czasu, warto skonsultować się z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-odstawienie-tabletek-antykoncepcyjnych-i-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odstawienie-tabletek-antykoncepcyjnych-madinette-a-brak-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.