Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a brak okresu

witam, brałam tabletki antykoncepcyjne przez pare miesięcy,potem przez (chyba) duże zmęczenie w czasie brania tabletek, w połowie cyklu dostałam okres. Odtawiłam wtedy tabletki. minął już miesiąc od tego czasu,a ja nadal nie mam okresu..pare razy po okresie po stosunku miałam plamienie przez tydzień.robiłam pare razy test ale nie pokazuje ciąży.nie mam też innych objawów poza tym że po tym jak zachowywał się organizm wnioskuję,że tydzień temu miałam jajeczkowanie.czy to może być przez tabletki?

Witam serdecznie. Oczywiście wspomniane objawy mogą wskazywać na wahania hormonalne spowodowane odstawieniem tabletek. Krwawienie może być także spowodowane plamieniem kontaktowym, które warto byłoby wykluczyć podczas badania u ginekologa. Często w wyniku podrażnienia śluzówki dróg rodnych czy też w wyniku obecności nadżerki czy polipa w trakcie stosunku dochodzi do plamień.