Tabletki antykoncepcyjne a plamienie po stosunku

Mam 26 lat i mam problem, a mianowicie od ponad roku czasu biorę tabletki antykoncepcyjne. Na początku wszytko było ok, nie miałam żadnych plamień. Jakieś 3 miesiące temu zauważyłam, że po stosunku pojawia się troszkę krwi w śluzie! Mieszkam aktualnie w Anglii, byłam u tutejszego lekarza, stwierdził, że tabletki są za słabe i zmienił mi tabletki na mocniejsze! Pierwsze dwa razy było ok, ale za kolejnym razem po stosunku po raz kolejny pojawiło się trochę krwi w śluzie. Chcę zapytać dlaczego występują te plamienia? Czy rzeczywiście tabletki są wciąż za słabe? I dlaczego na początku nie miałam takiego problemu?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienie po stosunku są charakterystyczne dla nadżerki lub polipa szyjki macicy. Jeżeli lekarz Pani nie zbadał tylko po prostu stwierdził, że to wina za słabych tabletek, to delikatnie mówiąc, zlekceważył Panią. Trudno mi coś poradzić, bo zdaję sobie sprawę z nie zawsze idealnego podejścia do pacjenta i poziomu opieki medycznej na wyspach. Może się Pani spróbować udać do innego lekarza i zwrócić jego uwagę, że krwawienie występuje tylko po stosunku. Proszę też pamiętać o regularnej cytologii.

Pozdrawiam serdecznie!