Czego objawem jest plamienie?

Witam, od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Y*****. Wcześniej nic się nie działo. Wczoraj o 18 wzięłam ostatnia tabletkę, po odbytym stosunku pojawiły się takie strzępki krwi w śluzie. Dziś znów je zauważyłam. Pytanie, czy po prostu krwawienie z odstawienia już się rozpoczęło czy to objaw nadżerki? Wcześniej nie było żadnych komplikacji, więc się niepokoję. Czekam na odpowiedź. Magda 19lat

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli plamienie pojawia się po stosunku płciowym może to być objaw nadżerki. Jednak w Pani przypadku może to być również krwawienie z odstawienia.
Gdyby po kolejnych stosunkach pojawiły się plamienia proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam