Plamienie implantacyjne a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Od pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne. Po krwawieniu z odstawienia wzięłam jedną tabletkę z nowego opakowania i je odstawiłam, gdyż zdecydowaliśmy się na dziecko. Tablekę wzięłam w czwartek, stosunek odbyliśmy w sobotę, po sześciu dniach (dzisiaj) zauważyłam niewielkie czerwone plamienie. Czy to może być objaw ciąży i czy mogę zrobić już test ciążowy?

Witam, Opisywane plamienie najprawdopodobniej jest efektem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Czasami obserwowane są plamienia implantacyjne i tak też mogło być w Pani przypadku. W obecnej sytuacji należałoby wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu. Pozdrawiam