Plamienie śródcykliczne w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Proszę o pomoc. Po zakończeniu miesiączki odbyłam stosunek płciowy aczkolwiek wytrysk nie nastąpił. Na drugi dzień zażyłam tabletkę antykoncepcyjną (zgodnie po odstawieniu na 7 dni na miesiączkę) Po 10 dniach miałam plamienie. Było to plamienie jednorazowe obfite, ciemno brązowe, kleiste ze skrzepami. Tego samego dnia pojawiały się lekkie plamki czasami ze skrzepami jedynie w trakcie załatwiania się. Martwię się, ze mogę być w ciąży, tabletki zażywam od ponad roku
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę pamiętać, że plamienia/krwawienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny, które występuje u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Nie ma to jednak wpływu na jej skuteczność. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby krwawienie wystąpiło ponownie, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który wykluczy patologiczne podłoże objawów.