Skrzep krwi, brak okresu - co jest nie tak?

Witam!
Piszę, ponieważ od kilku dni dręczy mnie pewien problem. Wręcz błagam o udzielenie mi odpowiedzi.
Mieszkam w małym mieście, konsultację ginekologiczną mam zapisaną dopiero na 12go stycznia. Otóż, miesiączkę powinnam dostać z 15 na 16 grudnia. Miesiączka spóźniła się o 4 dni. Z tym, że krwawienie, którego dziś dostałam jest bardzo skąpe, wręcz znikome. Nie wiem, czy to przez to, że to dopiero pierwszy dzień, czy z innego powodu, ale gdy zauważyłam to krwawienie był to skrzep krwi, od razu umieściłam tampon więc nie wiem jak było potem. Gdy go wyjęłam widać było białe punkty, więc domniemam, że krwawienie nie było duże. Nie spuchły mi piersi, jedyne co wskazywałoby na to, że mogę dostać okresu to ból jajników utrzymujący się od kilku dni.
Dodam jeszcze, że uprawiam z moim chłopakiem seks poprzez peeting. Zastanawiałam się czy przez coś takiego można zajść w ciążę? Oczywiście po wytrysku zakańczaliśmy pieszczoty, ale zastanawia mnie preejakulat. Po mimo tego dzień przed moim okresem, właściwie w przeddzień kiedy miał on nastąpić uprawiałam z chłopakiem seks bez zabezpieczenia, gdyż powinien być to dzień niepłodny. Przed wytryskiem 'wyszedł' on ze mnie. Zrobiłam test, wynik był negatywny, ale okresu nie dostałam. Dopiero dziś to dziwne krwawienie.
Bardzo proszę o jak najszybsze udzielenie odpowiedzi!
Marta.

Witam serdecznie,

Preejakulat może zawierać plemniki. Dlatego poprzez preejakulat również można zajść w ciążę. Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia tym bardziej należy liczyć się z ryzykiem ciąży.
Ryzyko ciąży spada ponieważ stosunek odbył się prawdopodobnie podczas dni niepłodnych.
Test ciążowy należy wykonać po około dwóch tygodniach od stosunku. Wówczas jego wynik jest wiarygodny.

Zdarza się,że miesiączki nie są do siebie podobne i mają nieco innych przebieg. Być może tak było w tym przypadku. Jeżeli zdarza się to jednorazowo nie powodów do niepokoju. Gdyby sytuacja powtarzała się w kolejnych cyklach wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam