Okres po stosunku a ryzyko ciąży

28.12 uprawiałam seks z chłopakiem zabezpieczyliśmy sie prezerwatywą i on nie doszedł we mnie. 30.12 dostałam okres i po okresie cały miesiąc nie miałam kontaktów seksualnych. Okres spóźnia mi sie 5 dni. Robiłam test wynik jest negatywny. Czy jest możliwe że jestem w ciąży. Bardzo sie boje.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie. W opisanym przypadku nie ma możliwości ciąży. Do zbliżenia doszło tuż przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego czyli w dzień niepłodny. Należy szukać innej przyczyny opóźnienia się okresu.