Stosunek 7 dni przed okresem a prawdopodobieństwo ciąży

Otóż uprawiałam seks z chłopakiem na 7 około dni przed okresem. Okres mam regularnie. Doszło do wytrysku, lecz nie wewnątrz pochwy, chłopak poszedł się umyć i wysikać, po czym zrobiliśmy to jeszcze raz. Kwestia tego, że okres spóźnia mi się 2 dni, zaczęłam odczuwać ból w okolicy pępka oraz cały czas mam uczucie pełnego pęcherza. Zrobiłam test ciążowy dzień przed spodziewanym okresem wyszedł negatywny. Kiedy zrobić test ponownie? Stres z obawy że jestem w ciąży może spowodować opóźnienie okresu?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stres może opóźnić wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Do zbliżenia doszło najprawdopodobniej na kilka dni po owulacji i w związku z tym nie ma ryzyka ciąży. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.

Dzień dobry!

Najczęstszą i najbardziej prawdopodobną przyczynę braku okresu, jeśli wcześniej doszło do stosunku bez antykoncepcji, jest ciąża. Na cykl wpływa jednak również wiele innych czynników (np. stres, dieta, pogoda, przeziębienie, podróż, ogólny stan zdrowia, problemy ginekologiczne, hormonalne itp.). Wyniki testów ciążowych z moczu najczęściej dają wiarygodny wynik po ok 14-21 dniach od ryzykownego stosunku (w zależności od czułości testu).

Pozdrawiam!