Ryzyko ciąży po stosunku 2 dni po okresie

Mam 2 pytania. Jeśli współżyłam z chłopakiem 2 dni po okresie mogłam zajść w ciążę czy nie za bardzo? Kiedy jest najlepiej zrobić test ciążowy od stosunku z mężczyzną? Proszę o odpowiedź jak najszybciej. Dziękuje

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po pierwsze, istnieje ryzyko zajścia w ciążę po stosunku na kilka dni po krwawieniu miesiączkowym. Oczywiście, wszystko zależy od długości Twojego cyklu i innych obiektywnych czynników (stres, dieta, infekcja,przyjmowane leki)

Po drugie, test ciążowy możesz wykonać już w 10 dniu po stosunku. Dla większej pewności zaleca się jednak wykonywanie testów w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.