Jakie jest ryzyko, że zaszłam w ciążę?

2 tygodnie po łyżeczkowaniu (poronienie) współżyłam z mężem bez zabezpieczenia. Obecnie dopadła mnie okropna zgaga, którą miałam w ciąży, a poza tym nigdy nie występowała, troszkę mnie to zaniepokoiło. Chciałam zapytać, czy ryzyko zajścia w ciąże jest duże i czy, gdy wykonam test ciążowy, pomimo że jeszcze czekam na pierwszą miesiączkę po zabiegu, wskaże prawidłowy wynik?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży istnieje. Test ciążowy można wykonać w dniu spodziewanej miesiączki, a potem powtórzyć go po mniej więcej po tygodniu. Przy wczesnej ciąży test może być fałszywie negatywny.

Pozdrawiam!