Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźnienie w wystąpieniu okresu i stosowanie antybiotyku a ryzyko ciąży

Przed wyjazdem za granicę (miesiąc temu) uprawiałam seks z chłopakiem były to 2 dni przed miesiączką (dni niepłodne). Zabezpieczaliśmy się - prezerwatywy i brane regularnie od kilku miesiecy tabletki (yasmin). Dwa dni później dostałam okres był on regularny i trwał koło 5 dni. Czy to możliwe, że jestem w ciąży w tej sytuacji? Okres spóźnia mi się 3 dzień ale czuje ból. Poza tym straciłam dzisiaj przytomność. Biorę aktualnie antybiotyk - penicyline z potasem czy to ma wpływ na opóźnienie okresu
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Nie tyle antybiotykoterapia co infekcja może wpłynąć na zaburzenia miesiączkowania. Jednak jeśli bierze Pani środki antykoncepcyjne, nie ma mowy o zaburzeniach miesiączkowania, gdyż występujące co miesiąc krwawienie jest krwawieniem z odstawienia. Ryzyko ciąży można wykluczyć, zwłaszcza, że stosowali Państwo dodatkową formę antykoncepcji.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy