Opóźnienie okresu po stosunku seksualnym a bolesność piersi

Witam, (15.01.15) moja dziewczyna straciła ze mną dziewictwo. Dwa dni później kochaliśmy się w prezerwatywie, potem odbyliśmy tzw. stosunek przerywany bez, dwukrotnie, około minuty, chyba nie wyciekł nawet ten płyn, choć mogłem mieć zaschniętą spermę na napletku. Dziś powinna dostać okres, co nie nastąpiło. Cykl ma zazwyczaj regularny, bolą ją przy tym piersi i brzuch. Czy opóźnienie okresu jest związane z obawą przed ciążą? Czy mogło do niej dojść w dni niepłodne, skoro nie nastąpił wytrysk?

Magdalena StusiĹska

Możliwości zajścia w ciążę przy aktywności seksualnej nigdy nie można wykluczyć na 100%, jednak jeśli były to dni niepłodne- ryzyko jest niewielkie. Faktycznie, opóźnienie okresu może wynikać ze stresu i obawy przed zajściem w ciążę. Te obawy najprościej można zlikwidować wykonując test ciążowy- który można wykonać już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki- tak więc w Państwa przypadku już można. Testy dostępne są w drogeriach i aptekach.