Kwawienie podczas stosunku - czy są w ciąży?

Moja koleżanka prosiła mnie o radę. Jednak nie wiem, czy może być w ciąży? Dziewczyna ma 16 lat i uprawiała 2 raz seks. Była 3 dzień po okresie. Okres ma raczej regularny. Tylko, że podczas wyciekła krew. Prawdopodobnie od niej, ale nie są tego pewni. Chłopak nie szczytował. Miał prezerwatywę. Czy mogą mieć dziecko?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ponieważ stosunek odbył się z użyciem prezerwatywy i nie doszło do wystrysku, ryzyko ciąży jest właściwie równe zeru. Krwawienie było najprawdopodobniej spowodowane niegroźnym uszkodzeniem śluzówki pochwy podczas penetracji.

Jeżeli koleżnanka bardzo się martwi, może wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki. Jednak ciążę można raczej wykluczyć. Ze względu na stres związany z powyższą sytuacją, okres może się trochę opóźnić.