Ciąża po konizacji?

Bardzo się martwię. W grudniu przeszłam konizację... i również odrzuciłam tabletki antykoncepcyjne... W lutym kochałam się moim chłopakiem, ale w prezerwatywie i nie zauważyliśmy nigdy, żeby pękła.... okres spóźnia mi się już 6 dni... bardzo się denerwuję i nie mogę spać... Poza tym robiłam testy ciążowe 2 razy i wyszły negatywnie... Czy mam się obawiać, że mogę być w ciąży? Proszę o pomoc:(

Witam!

Ponieważ podczas stosunku używali Państwo prwzerwatywy i dwa testy ciążowe wypadły negatywnie, ryzyko ciąży jest znikome.
Ważne, aby test ciążowy wykonać w odpowiednim czasie - czyli w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.

Opóźnienie miesiączki może być związane z wieloma czynnikami, między innymi stresem, przeziębieniem, gorączką czy odchudzaniem. To jest najbardziej prawdopodobną przyczyna opóźnionego krwawienia.