Czy mogła zajść w ciążę?

Moja dziewczyna miała okres 8 lutego. Okres miała zazwyczaj dość regularny. Kochaliśmy się się 13 lutego. Użyłem prezerwatywy. Członek przed stosunkiem był suchy. Prezerwatywa nie pasowała za dobrze, ale mimo to, to zrobiliśmy. Przy wyciąganiu członka (nie doszedłem, bo dziewczyna tego nie chciała), prezerwatywa się zsunęła. Otwór na członka był po za waginą.

Do tej pory nie miała okresu, choć minęło już sporo czasu i okres powinna mieć. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że zaszła w ciążę?

Witam!

W opisanej przez Pana sytuacji ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna. Stosunek odbył się w 5 dniu cyklu - więc teoretycznie niepłodnym. Poza tym użyliście Państwo prezerwatywy a do wytrysku nie doszło. Z Pana opisu wynika też, że nie doszło do bezpośredniego kontaktu narządów płciowych.

Najbardziej prawdopodobną przyczyna opóźnienia miesiączki jest stres związany z obawą zajścia w ciążę. Wiele czynników może wpływać na długość cyklu, m.in. właśnie stres, ale też odchudzanie, przeziębienie, gorączka.

Jeżeli bardzo się Państwo martwicie, czy nie doszło do zapłodnienia, można już wykonać test ciążowy. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.