Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 20 a ryzyko ciąży

WITAM!! Od 2 miesiecy przyjmuje tabletki sylvie 20. Pod koniec opakowania czyli miedzy 14 a 21 dniem przyjmowania tabletek występowało plamienie, krwawienie a w czasie 7 dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek krwawienie z odstawienia nie pojawiło się. Czy istnieje ryzyko,że jestem w ciązy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw niepożądany występujący u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Zdecydowanie najczęściej plamienia te występują podczas stosowania pierwszych 2-3 opakowań tabletek. Nie powinna się Pani jednak niepokoić, ponieważ nie wpływa to na skuteczność antykoncepcji. A propos braku krwawienia z odstawienia, to najpewniej jest to skutek wcześniejszych krwawień.