Zmiana krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień Dobry. Mam pytanie, bo nie wiem czy to jest normalne. 31.10.13(czwartek) skończyłam brać tabletki anty a dopiero 05.11.13(wtorek) dostałam miesiączkę, lecz zawsze trwała ona 5-6 dni, a teraz tylko 3. czy to jest normalne? W czwartek mi się miesiączka skończyła, a w piątek zaczęłam następne opakowanie tabletek. Podkreślę, że takie coś miałam po raz pierwszy. A dzisiaj 13.11.13(środa) dostałam znowu miesiączkę w trakcie brania tabletek anty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto zaznaczyć, że w czasie stosowania antykoncepcji nie występuje miesiączka, tylko krwawienie z odstawienia. Po drugie, nie powinna się Pani niepokoić skróceniem i zmniejszeniem obfitości krwawienia - takie zmiany występują u większości kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. A propos zaś opisanego krwawienia śródcyklowego to jest to najczęstszy objaw uboczny, jaki występuje u kobiet stosujących tabletki hormonalne (głównie w czasie zażywania tabletek z pierwszych 3-4 opakowań). Gdyby się to jednak powtarzało lub nasilało proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.