Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawiło się krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od 3 lat biorę tabletki obecnie zostało mi 8 tabletek do zakończenia blistra ale od kilku dni pojawiło się plamienie , które stawało się coraz intensywniejsze i teraz przypomina normalny okres. Nigdy wcześniej nie miałam nawet żadnych plamień. Zastanawiam się co mogło być tego przyczyną. Zawsze brałam tabletki regularnie, jedyna zmiana jajka zaszła w moim życiu to nowa dieta(proteinowa) nie sądzę , że to ona mogłaby mieć na to wpływ. Zażywam jeszcze tabletki alli, ale czytałam dość dużo na ich temat i ponoć można je spokojnie przyjmować z tabletkami antykoncepcyjnymi. Nie miałam żadnych wymiotów ani biegunki. Niestety do lekarza mogę się wybrać dopiero w przyszłym tygodniu. Martwię się tym i nie wiem czy jest wszystko w porządku.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Krwawienia śródcyklowe to w zasadzie jedne z najczęściej występujących działań niepożądanych, na jakie skarżą się kobiety stosujące doustną antykoncepcję hormonalną. Najczęściej występują w ciągu 4 pierwszych miesięcy zażywania tabletek. Zdarza się jednak, że pojawiają się również później. Przyczyną tego może być na przykład intensywny wysiłek fizyczny, stres, podróże czy właśnie dieta. Ponadto proszę pamiętać, że dieta ubogotłuszczowa, oprócz tego że może prowokować wystąpienie działań niepożądanych, może także osłabiać wchłanianie tabletek, co skutkuje obniżeniem skuteczności.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy