Plamienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a zapomniana tabletka

Biorę już 7 opakowanie tabletek Naraya Plus i w 21 dniu dostałam plamienie. Ginekolog uważa, że to normalne, tym bardziej, że przez całe 4 opakowanie plamiłam. Lekarz zakłada, że mogło tak się stać też w razie nie wzięcia tabletki (myślałam o jednej z 16 dnia, ale wykluczyłam to). Czy gdybym jednak jej zapomniała taka sytuacja jest możliwa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak jak powiedział Pani specjalista ginekolog, nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Plamienia śródcyklowe to bowiem najczęstszy objaw niepożądany antykoncepcji hormonalnej. Odpowiadając na Pani pytanie: teoretycznie może być to jednak także wynik pominięcia jednej tabletki.