Nieustające plamienia i nadżerka przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Ostatnio w połowie cyklu zaczeło mi się plamienie( zaznaczę,że brałam tabletki antykoncepcyjne lesinelle) pod koniec cyklu poszlam do ginekologa, iż plamienie nie ustępowało. Ginekolog przypisał mi inne tabletki, -vibin. Kazał mi je wziąć od razu, bez robienia przerwy po wykonczeniu poprzedniego blistra tabletek lesinelle. Plamienia nie ustąpiły nadal a biore juz ten vibin od 2 tygodni. mam 23 lata i współczyje, tabletki zawsze biore o tej samej porze, regularnie. Mam też nadżerke. co robic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw niepożądany, który występuje podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. W Pani przypadku teoretycznie plamienia mogą być jednak także skutkiem nadżerki. Ponieważ plamienia nie ustąpiły, sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem.