Brązowe plamienie i złe samopoczucie po rozpoczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzien dobry ! Biore tabletki antykoncepcyjne naraya plus jest to moje pierwsze opakowanie i wgl pierwsze spotkanie z takimi tabletkami. Wzielam tabletke w pierwszy dzien okresu. Biore je juz 8 dzien okres trwal krocej niz zwykle bo 5 dni i przebiegl lagodniej jednak zaraz po zakonczeniu pojawilo sie brazowawe plamienie i trwa do teraz.. konca nie widac :( nie wiem czy to normalnie zle sie czuje. Bardzo prosze o pomoc.. moze musze natychmiast odstawic ten lek ??!! Dziekuje za pomoc Joanna 18 la

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny antykoncepcji hormonalnej. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Jeśli plamienia będą się przedłużać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.