Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych podczas plemienia

Witam dostałam od swojego lekarza tabletki anty. mialam pierwsza tabletke wziasc w pierwszy dzien okresu w środe dostalam plamienia i zwielam tabletke pierwsza do dzis biore kolejne tabletki ale prawidlowego okresu niedostalam mama nadal slabe plamienia czy dobrze ze wzielam tabletke? czy jeste chroniona przed ciaza? w poprzedniech miesiacach mialam plamiaenia przez pierwsze 4-5 dnia a potem 2-3 dnia lekkiego krwawienia. nie wiem czy dobrze robie biorac tabletki nadal? czy jestem w 100% chronion

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani wątpliwości, czy pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, sugeruję stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez pierwsze 7 dni. Po tych 7 dniach, niezależnie od plamień (które są najczęstszym objawem ubocznym antykoncepcji hormonalnej) skuteczność tabletek możemy uznać za pełną.