Kiedy po rozpoczęciu terapii hormonalnej będę chroniona przed ciążą?

Mam 22 lata zaczełam stosować antykoncepcje hormonalna, okres mialam 27.10.13 i w tym dniu wzielam 1 tabletke ( pierwsze opakowanie tabletek Qlaira. )wszystkie tabletki do tej pory stosuje regularnie, jednak mam pewne watpliwości ponieważ na opakowaniu tabletek nie ma zadnej informacji o tym kiedy zaczyna się ochrona przed ciaza. Chcialam się zapytać czy od 1 tabletki jestem juz zabezpieczona czy musze poczekać i dopiero przy 2 opakowaniu zaczyna się ochrona bez stosowania prezerwatyw ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie już po 5-7 dniach od rozpoczęcia pierwszego opakowania jest Pani chroniona.
Dla pewności lepiej poczekać do drugiego opakowania. Zdarza się bowiem, że podczas przyjmowania pierwszego opakowania nie dochodzi do zahamowania owulacji (wtedy występuje plamienie w trakcie cyklu=przyjmowanego opakowania).