Odstawienie tabletek na jeden cykl - czy będę chroniona?

Czy mogę odstawić tabletki po przyjęciu 10 tabletek z opakowania? Mam wątpliwości czy nie pominęłam kilku w czasie poprzednich opakowań. Czy po ostawieniu mogę zrobić tak, że poczekam na wystąpienie krwawienia z odstawienia, a w pierwszym dniu kolejnego krwawienia zacznę nowe opakowanie tabletek? Czy będę chroniona przed ciążą? Czy stosować dodatkowe zabezpieczenie i jak długo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Może Pani tak postąpić.
2. Oczywiście, że NIE będzie Pani chroniona, jeślii nie będzie Pani przyjmować tabletek. Ochrona będzie pełna dopiero od dnia przyjęcia pierwszej tabletki w pierwszym dniu miesiączki. Do tego czasu konieczne jest stosowanie prezerwatyw.