Jak zmienić krążek na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Jestem w trakcie stosowania pierwszego krążka Nuvaring jednak nie jestem z niego zadowolona i zamierzam wyjąć go po 3 tygodniach tak jak jest zalecane i zmienić formę antykoncepcji na tabletki axia plus, stąd moje pytanie kiedy mogę zażyć pierwsza tabletkę? w ulotce jest napisane, że w ten sam dzień po wcześniejszym wyjęciu krążka lecz ginekolog powiedział żeby przyjąć w pierwszym dniu wystąpienia krwawienia po odstawieniu,czy w takiej sytuacji będzie ochrona zapewniona od razu w 1 dniu przyjęcia tabletki czy zalecane jest stosować dodatkową metodę antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani postąpić zgodnie z zaleceniami producenta tabletek antykoncepcyjnych lub według zaleceń swojego lekarza. Wybór należy do Pani.

Producent tabletek Axia Plus w ulotce dołączonej do opakowania informuje, że można rozpocząć stosowanie tabletek w dniu usunięcia systemu, lecz nie później niż w dniu, w którym powinno się zastosować kolejny system dopochwowy. Najprawdopodobniej więc w obu przypadkach będzie Pani natychmiast chroniona. Dla pewności można stosować dodatkowe zabezpieczenie w pierwszych dniach stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-krazka-antykoncepcyjnego-na-tabletki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-krazka-na-tabletki-antykoncepcyjne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zamiana-krazka-nuvaring-na-tabletki-lesinelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.