Brązowe plamienie i ból brzucha podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Witam, biorę tabletki Daylette i przy pierwszym opakowaniu okres mialam podczas 2 tabletki plecebo, przy drugim opakowaniu przy 20 tabletce zauwazylam brazowe plemienia, a przy 21 krew i brzych bolal mnie jak przy miesiaczce przez 3 dni, ten okres mialam do 24 tabletki, teraz jestem przy 2 tabletce plecebo i znowu pojawila sie krew, tak jakbym dostala okres w normalnym terminie.Nie wiem czy to kontynuacja tamtego czy kolejny.. Czy to normalnie przy drugim opakowaniu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienia/plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny antykoncepcji hormonalnej występujący w czasie stosowania pierwszych 3-4 opakowań tabletek. Właśnie to jest zatem najbardziej prawdopodobna przyczyna plamienia. Póki co nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby jednak krwawienia się powtarzały lub nasilały koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.