Ból jajników po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 11 dni biore tabletki antykoncepcyjne. Wziełam pierwszą tabletke tak jak trzeba w pierwszy dzień okresu. Jednak okres do dnia dzisiejszego nie ustał. Pojawiły sie bóle wydaje mi się że jajników, ale nie jestem pewna. Nie są one mocne, ale jednak odczuwalne, najczęsciej rano. Z plamieniami wiem że to normalne w czasie brania tabletek, ale bóle ? czy coś się dzieje poważnego? Pomocy, bo zaczynam się już bać powoli.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak Pani napisała, plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny występujący podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zdecydowanie tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. A propos dolegliwości bólowych podbrzusza, to najprawdopodobniej jest to także działanie niepożądane tabletek. Proszę się zatem nie niepokoić. Jeśli jednak ból nie ustąpi lub nasili się proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.