Dziwne plamienia podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Moje pytanie dotyczy się plamienia. Biorę tabletki M**** pierwszą tabletkę zażyłam 29.10.10, ponieważ w ten dzień miałam dostać okres i wystąpiło lekkie plamienie (czerwone) więc uznałam że to pierwszy dzień. Od tamtej pory do dziś 7 listopada mam lekkie plamienia(kilka kropel dziennie) brązowego lub czerwonego śluzu. Podobnież przy tabletkach jest to możliwe.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie

Plamienia powinny ustąpić po 2-3 cyklach. Plamienia są jednym z najczęstszych działań niepożądanych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby po tym czasie nie ustąpiły konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może wskazana będzie zmiana preparatu.

Pozdrawiam