Zaburzenia miesiączkowania a antykoncepcja hormonalna

Dzień Dobry. Mam pytanie, bo nie wiem czy to jest normalne. 31.10.13(czwartek) skończyłam brać tabletki anty a dopiero 05.11.13(wtorek) dostałam miesiączkę, lecz zawsze trwała ona 5-6 dni, a teraz tylko 3. czy to jest normalne? W czwartek mi się miesiączka skończyła, a w piątek zaczęłam następne opakowanie tabletek. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to coś się dzieje, czy to jest normalne. Podkreślę, że takie coś miałam po raz pierwszy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej może dojść do zmiany nasilenia czy czasu trwania krwawienia. Jeśli nie występują inne objawy to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.